بیمارستان امام سجاد کوهرنگ
۱۳۹۹/۸/۱۱
1397/05/1
برگزاري مراسم گراميداشت ميلاد حضرت معصومه (س) و روز حجاب و عفاف

همزمان با گراميداشت ولادت با سعادت حضرت معصومه(س) و هفته عفاف و حجاب مراسم بزرگداشتي با حضور پرسنل بيمارستان امام سجاد (ع) و شبكه بهداشت و درمان شهرستان كوهرنگ  در سالن اجتماعات بيمارستان امام سجاد (ع) مورخ 30/04/97 برگزار شد.

حاج آقا رفيعي در اين مراسم از حجاب و عفاف بعنوان سدي محكم در برابر آسيب هاي اجتماعي به زنان و كانون خانواده ياد كرد.

ايشان با اشاره به آيات قرآن،احاديث و روايات مختلف در زمينه حجاب و عفاف براي زنان و مردان در جوامع اسلامي خاطرنشان شد:جايگاه رفيع زن در دين مقدس اسلام بيانگر اين واقعيت مهم است كه بانوان در جامعه بايد منزلت خود را با توجه به چهارچوب وظايف خود در بخش حجاب و عفاف،اخلاق و رفتار مناسب حفظ كنند تا سلامت فردي - اجتماعي در جامعه اسلامي - ايراني كه داراي ارزش ها ي ديني - ملي است ارتقاء يابد.

ايشان همچنين از دين اسلام بعنوان كاملترين دين ياد كرد زيرا در اين دين توصيه هاي لازم براي طي كردن افراد در مسير يك زندگي هدفمند ، چكونگي انس با معبود ، كيفيت بخشي به امور مختلف زندگي، رشد و تعالي انسان در رسيدن به كمال و سعادت دنيوي و اخروي و ... وجود دارد.

وي گفت:حجاب و عفاف براي زنان و مردان در جوامع اسلامي تقوي ، افزوني روزي حلال،سبب تحكيم بنيان خانواده و كاهش آسيب هاي اجتماعي را در پي دارد.

حاج آقا رفيعي يادآور شد:براي ترويج فرهنگ حجاب و عفاف در ابتدا بايد از كانون خانواده شروع كرد زيرا فرزندان اولين درس هاي زندگي ،نحوه رفتار كردن و حتي نوع استفاده از كلمات را در خانه از مادران و پدران كه آينه تربيتي - آموزشي آنان را تشكيل مي دهند فرا مي گيرند.

وي تاكيد كرد:برگزاري كارگاه هاي آموزشي ، ترويجي در زمينه حجاب و عفاف در ادارات و سازمانها بايد مورد توجه بيشتر قرار گيرد.

در انتهاي مراسم از سه تن از پرسنل نمونه تجليل بعمل آمد. 
 
 
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید:
17
نویسنده:
قنبري گله
منبع:
روابط عمومي بيمارستان
آدرس : چلگرد ،جاده ديمه ،روبروي پمپ گاز، بيمارستان امام سجاد
كدپستي :   تلفن :33223316 -038
دور نگار :  33223316 -038
@skums.ac.ir
تاریخ بروز رسانی 1399/08/10
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-