بیمارستان امام سجاد کوهرنگ
۱۳۹۹/۸/۹
1397/06/29
فرارسيدن ايام غم بار و جانسوز تاسوعا و عاشوراي حسيني تسليت باد
 بسم الله الرحمن الرحيم

السلام عليك يا اباعبدالله الحسين (ع)\

 

عاشورا نمايشگاه پرشكوه عشق به خدا است كه با ايثار و از خودگذشتگي حضرت ابا عبدا... الحسين عليه السلام و ياران فداكار آن حضرت در صحنه كربلا به نمايش گذاشته مي شود.

حماسه كربلا حقيقتي را در كهكشان عشق و خون به تصوير مي كشد، تا ديگر كسي براي چشم پوشيدن از آفتاب حقيقت، بهانه اي پيدا نكند. كربلا صحنه وقوع حماسه جاويدي است كه وجدان انسان هاي آگاه صلابت آسماني آن را ستايش مي كند و در برابر قداست و عظمت آن سر تعظيم فرود مي آورد. نام آناني كه در معراج كربلا تن به شهادت سپردند و به افلاك پركشيدند، بعد از گذشت قرن ها هم چنان بر تارك تاريخ مي درخشند. عاشورا براي ما تنها يك حادثه نيست؛ بلكه نوعي فرهنگ و آغاز تاريخي ديگر است. حادثه عاشورا هرچند در زماني بسيار كوتاه تحقق يافت امّا مكتب شهادت حضرت ابا عبدا... و يارانش توجّه همه عالم را به خود معطوف مي سازد و چنان شور و حركتي مي آفريند كه همه قيام هاي حق طلبانه و آزادي خواهانه از سرچشمه  او آب مي خورد و بر محور آن مي چرخد. اين وظيفه ماست كه فرهنگ عاشورا و پيام كربلا را خوب بشناسيم و سرمشق زندگي خود قرار دهيم.

فرا رسيدن ايان غم بار و جانسوز تاسوعا و عاشورا و شهادت مظلومانه سالار شهيدان و سرور آزادگان حضرت امام حسين (ع) و ياران باوفايش را به پيشگاه مقدس حضرت ولي عصر (عج) ، مقام معظم رهبري و تمامي رهروان آن حضرت بويژه پرسنل دانشگاه علوم پزشكي شهركرد تسليت عرض نموده و توفيق شناخت  هر چه بيشتر مكتب حضرت امام حسين (ع) را از خداوند منان طلب مي نمايم. 

تعداد بازدید:
8
نویسنده:
يوسفي حاجيور
منبع:
روابط عمومي بيمارستان
آدرس : چلگرد ،جاده ديمه ،روبروي پمپ گاز، بيمارستان امام سجاد
كدپستي :   تلفن :33223316 -038
دور نگار :  33223316 -038
@skums.ac.ir
تاریخ بروز رسانی 1399/08/09
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-