بیمارستان امام سجاد کوهرنگ
۱۳۹۹/۸/۹
1397/08/15
فرارسيدن ايام رحلت رسول اكرم حضرت محمد(ص) و شهادت امام حسن مجتبي (ع) و امام رضا (ع) تسليت باد

سالگرد وفات حضرت محمد(ص) و شهادت امام حسن مجتبي(ع) وامام رضا (ع)

 

 

 فرارسيدن ايام سالگرد وفات حضرت محمد مصطفي(ص) و شهادت مظلومانه سبط اكبر پيامبر، امام حسن مجتبي(ع) و شهادت غريبانه هشتمين پيشواي معصوم، حضرت امام علي بن موسي الرضا(ع)، بر تمامي مسلمان تسليت باد.

 

 وفات جانگداز و مظلومانه اشرف مخلوقات خاتم الأنبياء محمد بن عبدالله(ص) در 28 صفر سال 11 هجري در سن 63 سالگي بوده است.رسول گرامي و اهل بيت وي، مظهر تامّ اسماي الهي و آيينه تمام نماي صفات جمال و جلال حقّ اند. آنان، پيشوايان بشر به سوي فضايل و ارزش هاي متعالي انساني و الهي اند و آشنايي با ابعاد گوناگون شخصيت و زندگي اين رهبران الهي، بهترين توشه سالكان راه حقيقت و پاكبازان طريقِ سعادت و كمال است.

 

 زندگي پيامبر اسلام و ائمه هدي(عليهم السلام) داستان انسان هاي پاك و به كمال رسيده اي است كه براي هر پوينده اي، راهي هموار و مستقيم به سوي حقيقت را نشان مي دهد، و زندگي پرفراز و نشيب و سراسر صلابت و جاودانگي آنان، مي تواند همه ابعاد و شئون مختلف حيات انسان كامل را تأمين نمايد.

 

 اين روزها ايام سالگرد وفات حضرت محمد مصطفي(ص) است كه بناي ستم و بيدادي را كه بر فرزند آدم مي‌رفت برانداخت و نواي خوش قسط و عدل را در جهان طنين‌‌افكن‌ ساخت؛ بزرگمردي كه در پيشگاه انسانيت، سرود توحيد سر داد. با ظهورش پابرهنگان و آنانكه اربابان بيداد به استضعافشان كشانده‌ بودند، گوهر آزادگي و حريت را در آغوش كشيدند. او از جهان رفته است اما ديري نخواهد پاييد كه واپسين حجت توحيد بر انسان عرضه مي‌گردد تا مومنان آفاق در پرتو خورشيد اسلام، شاهد غروب بتان باشند. در چهاردهمين قرن از ظهور حضرت محمد مصطفي(ص) كه جهان بشري پرشور و شرتر از پيش گرديده، نداي بلند توحيد كه از گلوي پاك آخرين پيامبر خدا برخاست هنوز در پهنه كره‌ خاكي طنين‌انداز است و امت او در روز وفاتش پيام وحدت خويش را در مأذنه‌هاي رفيع و شكوهمند اسلام به گوش جهانيان مي‌رسانند.

 

 اين ايام همچنين سالروز شهادت سبط اكبر پيامبر، امام حسن مجتبي(ع) در روز 28 صفر است كه در روزهاي طوفاني صدر اسلام همچون بازويي پرتوان در كنار پدر بزرگوارش و نيز در دوران زمامداري كوتاه خودش از كيان اسلام و مسلمين دفاع كرد ولي نيرنگ منافقان و دشمنان اسلام كه لباس دوستي دين و امارت مسلمين را به دروغ بر تن كرده بودند، از كاسه زهرآگين دشمن خانگي بيرون آمد و دومين شهيد امامت به جهان اسلام تقديم شد.

 

 همچنين در ايام غمبارِ سالگرد شهادت غريبانه و مظلومانه امام علي بن موسي الرضا(ع)، آن امام همام را اينگونه خطاب قرار مي‌دهيم كه اي امامِ غريب! اي قبله‌يِ آمالِ مشتاقان خوشنودي و رضا! هنگامي كه نقشِ گنبدِ پر نورِ تو در پرده‌يِ چشمانمان مي‌افتد، آميزه‌اي از احساس تعالي و شكوه در قلب‌‌هايمان مي‌نشيند. نقشي كه محبت و دوستيِ تو را پيوسته در رگانمان به دوردست‌ترين منافذِ جسم و جان مي‌رساند و حاصل اين پيوند چيزي نيست جز فروزان‌تر شدن ِآتشِ عشقِ ولايتِ تو كه به مثابه‌ي ميراثي پرارج در سينه‌هايمان جاويد شده ‌است.

تعداد بازدید:
19
نویسنده:
يوسفي حاجيور
منبع:
روابط عمومي بيمارستان امام سجاد كوهرنگ
آدرس : چلگرد ،جاده ديمه ،روبروي پمپ گاز، بيمارستان امام سجاد
كدپستي :   تلفن :33223316 -038
دور نگار :  33223316 -038
@skums.ac.ir
تاریخ بروز رسانی 1399/08/09
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-